FILMY

Jedynym z zadań, jakie czekały nas w ramach realizacji projektu "Redakcja Sopoteka 2.0" było stworzenie filmu metodą animacji poklatkowej. Pomogli nam w tym uczniowie z VI klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdyni oraz niezastąpieni filmowcy z grupy MWM ART FILM - Wanda Dittrich i Mariusz Wirski, z którymi mieliśmy już przyjemność pracować przy okazji poprzedniej edycji projektu. Wspólnymi siłami podołaliśmy wyzwaniu, czego dowodem film pt. "Metropolis", który obejrzeć można, klikając tu. Życzymy przyjemnego seansu!

* * *

W ramach projektu "Redakcja Sopoteka" zorganizowaliśmy warsztaty z tworzenia filmów krótkometrażowych. Podczas zajęć młodzi zdolni mieli okazję sprawdzić się w roli scenarzystów, operatorów, reżyserów, a nawet aktorów. Wspierani przez prowadzących, czyli filmoznawców z Uniwersytetu Gdańskiego i zarazem artystów z grupy MWM ART FILM: Wandę Dittrich i Mariusza Wirskiego, uczestnicy warsztatów samodzielnie wymyślili i napisali scenariusz do swoich filmów, a następnie przeszli od słów do czynów i podjęli się realizacji swoich pomysłów. 

W efekcie tych działań powstały dwa filmy krótkometrażowe. Horror pt. "Wampir" stanowi przykład kina gatunkowego, natomiast drugi, poświęcony ofercie Sopoteki i jej wpływowi na ludzi, to film reklamowy, a więc dzieło o charakterze użytkowym. Filmy uczestników naszych warsztatów znajdziecie poniżej. Serdecznie zachęcamy do ich obejrzenia!

"Wampir"

Z uwagi na rozmiar pliku, drugi z filmów możecie obejrzeć po ściągnięciu go stąd

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz