wtorek, 18 lipca 2017

WIZYTA W WYDAWNICTWIE SŁOWO/ OBRAZ TERYTORIA (17 LIPCA 2017)

Po wczorajszym dniu wiemy już na pewno, że serce literatury spod znaku szeroko pojętej humanistyki bije w wydawnictwie “słowo/ obraz terytoria”. Z tej wyjątkowej wizyty wróciliśmy bardziej świadomi tego, w jaki sposób powstaje książka prawdziwa, wyjątkowa, dla czytelników, którzy oddają się lekturze niecodziennej oraz niezwykłej.

Miejsce to skrywa w sobie pewną tajemnicę i magię. Prawdziwe sekrety drzemią w siedzibie redakcji. Jest to przestrzeń, w której utalentowani ludzie trudzą się nad poprawianiem treści, tworzeniem ilustracji, czyli doprowadzenia książki do stanu idealnego, aby mogła zostać wydana. Jest to nie lada zadanie. Po drodze odkrywamy również dział promocji i reklamy, zajmujący się wizerunkiem wydawnictwa, jak i jego aktualną ofertą. Następnie przechodzimy do działu księgowości – tu niepodzielnie panuje duch odpowiedzialności finansowej. Jednak naprawdę magicznym miejscem jest pokój pana Prezesa, gdzie założyciel wydawnictwa oddaje się ciężkiej pracy nad publikacjami, jak i czuwa nad wszystkim, co dzieje się za ścianą.

Przyjazna i kameralna atmosfera dodaje wizycie, jak i miejscu, błyskotliwego uroku.

Składamy serdeczne podziękowania za tak wspaniałe i ciepłe przyjęcie. Spotkanie bardzo nas poruszyło. Z pewnością długo jeszcze będziemy je wspominać.

Wszystkich czytelników zachęcamy do sięgnięcia po te wyjątkowe egzemplarze, znajdujące się w świątyni prawdziwej sztuki książki.  
Paulina Żurek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz