środa, 6 września 2017

SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH

We wtorek 5 września 2017 r. uczniowie klas humanistycznych I LO im. Marii Curie Skłodowskiej w Sopocie brali udział w warsztatach dziennikarskich, które w ramach projektu "Redakcja Sopoteka"odbyły się w Sopotece mieszczącej się w centrum Sopotu w budynku dworca kolejowego niedaleko szkoły. Omawiano i przedstawiano na nich zarys działań mających na celu zobrazować uczniom przebieg i cel tych spotkań.

W głowie młodego potencjalnego dziennikarza rodzi się mnóstwo pomysłów. Sopoteka to idealne miejsce dla tych młodych ludzi i do takich spotkań. Zajęcia, podczas których będą mogli rozwijać swoje pasje, realizować pomysły, zdobywać wiedzę, ucząc się pod czujnym okiem doświadczonych wykładowców, możliwość zdobycia umiejętności i wiedzy praktycznej w autentycznym środowisku zawodowym to wspaniała perspektywa.

Uczniowie na zajęciach organizacyjnych dowiedzieli się na czym będzie polegała ich praca - przede wszystkim na prowadzeniu bloga, na którym znajdą się napisane przez nich felietony, recenzje, reportaże i zdjęcia ich autorstwa. Uczestnicy projektu będą mieli także możliwość obcowania z pisarzami podczas spotkań autorskich. To doskonała okazja do nawiązania bliższego kontaktu autora z czytelnikiem i odwrotnie.

W dalszej części spotkania odbył się pokaz filmowy. Grupa oglądała fragmenty filmów z dawnych lat np. film "Nosferatu. Symfonia grozy" z 1922 r. Osoby chętne, zainteresowane braniem udziału w warsztatach z tworzenia krótkometrażowego filmu o tematyce związanej z literaturą, zostały podzielone na grupy, w których będą realizowały swój projekt.

Spotkanie Redakcji Sopoteka było, uważam, bardzo ciekawe, doskonale zorganizowane. Stali za nim wspaniali, kreatywni ludzie, których wypowiedzi wzbudzały nie tylko moje zainteresowanie. Wielki ukłon w stronę wykładowców za bardzo pozytywny zastrzyk energii i ogromną motywację. Osobiście nie mogę doczekać się kolejnych zajęć i pozwolę sobie stwierdzić, że inni uczniowie również. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i gotowi, by z zaangażowaniem realizować zamierzone cele.

Angelika Bielawa
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz